fbpx

Senos statybos butai

Senos statybos butų yra didelė įvairovė.

Nuo bendrabučių iki prabangių šimto metų statinių.

Jeigu ieškote tokio būsto, galbūt jums pravers šis įrašas, kuriuo pasidalinsiu savo patirtimi.

Techninė informacija

Aš visada pradedu apžiūrinėti būtą nuo svarbiausių dalykų: elektros instaliacijos, vamzdynų būklės, kanalizacijos stovo būklės.

Jeigu elektros instaliacija senesnė nei 20-25 metų, jeigu matote senus laidus (dažnai būna juodi) – bėdų ateityje turėsite neišvengiamai, tai tik laiko klausimas. O įdiegti naują elektros instaliaciją yra tas pats kas padaryti pusę remonto. O ir netvarkinga elektros instaliacija yra dažniausia nelaimingų atsitikimų pasekmė.

Na dėl vamzdynų tai čia nieko sudėtingo. Seni ne plastikiniai vamzdynai yra arba greit bus bėda. Yra daug pastatų, nuo 1960 metų, su vis dar originaliais vamzdynais. Tikrai rekomenduoju turėti draudimą, tikrai atsipirks.

Špižinis kanalizacijos stovas, kiek teko bendrauti su santechnikais, turi ilgą tarnavimo laiką. Dažnai net renovuojant namus nekeičiamas.

Atliekant remontą labai rekomenduoju palikti patogų priėjimą prie kanalizacijos stovo ir vandens įvadų. Kadangi kai ateis laikas keisti, ar kai vyks namo renovacija – niekas jūsų neklaus, o tiesiog išsidaužys plyteles, jeigu nebus kito priėjimo. Geriausia būtų uždengti baldine plokšte įvadų vietą iš išorinės vonios pusės sienos, kad nereikėtų ardyti vonios kambario.

Toliau sienos…  Sienos bus kreivos. Na viskas sutvarkoma, tik kainuoja gerokai daugiau.

Jeigu lubose tarp perdangų yra didelis perkritimas ar dideli plyšiai, tai jau mažai kas suteiktų garantiją, kad juos sutvarkius vėl neatsiras. Jeigu yra pakankamai aukščio, siūlyčiau pakabinamas gipsines lubas su šešėline siūle (be siūlės lubos greit sutrūks per visą perimetrą) arba įtempiamas lubas.

Garso izoliacija senos statybos butuose yra itin prasta. Žinoma, yra ir senų pastatų su metro storio sienomis. Tokie dažniau sutinkami arčiau senamiesčio. Tada galite būti ramūs. Bet dažniausiai sienos būna atskirtos per vieną bloką arba sumūrytos per vieną ar dvi plytas. Aš asmeniškai visada daryčiau papildomą garso izoliaciją jeigu užtenka vietos, tuo pačiu ir sienos bus išlygintos. Mano manymu, prasta garso izoliacija stipriai sumažina gyvenimo kokybę. Ypač jeigu atsiranda kaimynas, kuris naktį mėgsta pagroti gitara, kaip buvo man..

Grindys: jeigu medinio pagrindo ir traška – nieko jau nebepadarysi. Reikia išbetonuoti ar kitu būdu perdaryti pagrindą. Jeigu ant medinio pagrindo sudėsite laminatą – didelė tikimybė kad per laiką išlūš laminato užraktai. Galima ir kloti laminatą ant perdangos tiesiai, jeigu užtenka tik minimaliai prašlifuot ir palygint grindis. Tada jau bent ant pakloto nepataupykite, nes ne tik jus kaimynai girdės bet ir jūs juos.

Keli pastebėjimai:

Dėl balkonų: jeigu perkate butą senos statybos name, kuris dar nerenovuotas, siūlau pasidomėti ar nėra planuose greitu metu renovuoti to namo. Nes jeigu susitvarkysite balkoną, tuomet renovacijos metu ne tik jums viską teks pašalinti, bet dar ir už tai turėsite susimokėti.

Tikriausiai ir taip suprantama, kad remontuoti senos statybos butą yra gerokai brangiau negu įrengti dalinės apdailos turtą. Nes visų pirma reikia viską išardyti, išdaužyti ir išlupti. Tuomet pasirūpinti statybinėm šiukšlėm ir išlyginti sienas, pertvaras atstatyti. Ir va tik po šitų darbų turite daugmaž tokios pat būklės objektą kaip dalinės apdailos.

Blokiniai namai yra sunkiausia remontuoti. Visų pirma elektros instaliaciją padaryti yra tikras siaubas. Didelė dalis elektrikų su tokiais darbais net nenori prasidėti. Sienas išlyginti taip pat sunku, kai dažniausiai blokai būna išvirtę į visas puses. O ir vidinių blokinių sienų negalima liesti, nes visos sienos yra „nešančios“. Bet viskas padaroma, tik viskas kainuoja.

Kaip išsirinkti senos statybos butą?

Senos statybos butuose gyvena apie pusė miesto gyventojų ir antrinė rinka yra populiari.

Ypač kai pradėjo kilti statybinių medžiagų ir statybų kainos, kas lėmė dar didesnę naujos statybos kainą. Taip pat neapibrėžtumas ir rizika perkant iš vystytojų, kylančios palūkanos, lėmė pirkėjų didesnį susidomėjimą sena statyba. Nors pirminėje rinkoje pardavimai ženkliai sumažėjo, kainos ir toliau kyla.

Tikrai nėra paprasta surasti ir senos statybos butą. Pirmiausia siūlyčiau pradėti nuo savo biudžeto ir žinoti kiek jūs galite skirti pinigų. Ir konkrečiai nuspręsti ko jūs ieškot. Ar jūs norit pirkti jau sutvarkytą butą, ar norite pirkti remontuotina turtą ir jį susitvarkyti kokybiškai, ilgam laikui ir pagal save. Tokiu atveju reikia turėti omeny, kad reikės daugiau savo turimų pinigų. Nes bankas finansuos įrengimą tik kai jau bus įrengtas turtas, refinansavus (reikia būtinai tartis su paskolų vadybininkų ir iškart pasakyti savo planą). Tai reiškia jums reikės turėti 20% pradinį įnašą ir dar pinigų remontui.

Taip pat siūlyčiau iškart nusistatyti ribas, kuriose pirksite butą. Tam, kad paieška būtų lengvesnė ir kad silpnumo akimirką, kai pavargsite ieškoti, nenusipirktumėt kažkur ne ten.

Dažnu atveju reikės kantrybės. Paieškos gali trukti ir pusę metų… Todėl kai žinosite savo turimą biudžetą, ir kai žinosite kur ieškote, rekomenduoju skelbimų portaluose iškart pagal savo kriterijus užsakyti prenumeratą. Nes patikėkit, kai geras objektas pasirodo rinkoje, tikrai gali tekti konkuruoti su kitais pirkėjais. Dažniausiai kas pirmieji susitinka su pardavėju, tas turi didesnius šansus nusipirkti. Nes jeigu būna didelis susidomėjimas, tai pardavėjas jau pavargsta nuo skambučių ir tariasi pirmiausia su pirmaisiais pirkėjais.

Prieš perkant rekomenduoju pasikalbėti su bendrijos pirmininku, ar namo administratorium, nes jie žino apie namo bėdas. Jeigu nepavyksta susisiekti, tai tiesiog pakalbinkite kaimynus. Sužinosite daugiau nei iš pardavėjo. Galbūt yra problemos su stogu, vamzdynais, kanalizacija, o gal jūsų sekantis kaimynas bus asocialus žmogus ar alkoholikas už sienos. Toks atvejis labai pablogintų jūsų gyvenimo kokybę.

Ko nepirkti?

Siūlau nepirkti kampinių butų. Ypač jei penktas ar pirmas aukštas ir dar kampinis. Dėl to, kad drėgmė iš lauko persisunkia į vidų. Ir tai reiškia, kad dažniausiai bus pelėsis. Tai ne tik vizualiai baisiai atrodo, bet yra pavojinga sveikatai ir pelėsio tokiose situacija pašalinti beveik nėra šansų. Nebent tai būtų jau renovuotas ir iš lauko apšiltintas pastatas. Pirmus aukštus irgi reikia apžiūrėti atidžiau. Nes drėgmė gali kilti iš apačios.

Didžiausi senos statybos minusai

Tikriausiai retai pamatytume seną daugiabutį, kuriame būtų tvarkinga laiptinė. Dažniausiai laiptinės būna senos, paviršiuje pilna laidų ir kabelių, skirtingos durys ir panašiai. Na su tuo jau tektų susitaikyti.

Parkingo problemos kamuoja didžiąją dalį gyventojų. Didelis privalumas, jeigu šalia namo yra miesto parkavimo vietos gatvėse. Prisiregistravusiems būste gyventojams už nedidelį mokestį išduodami leidimai parkuotis gatvėse. Tiesa, antram automobiliui kaina jau gerokai didesnė.

Mano manymu, didžiausias minusas yra namo gyventojai. Na tikrai dažnai sename name būna daug piktų pensininkų, kurie nenori ar negali prisidėti prie bendrų patalpų atnaujinimo ar pagerinimo. Taip pat asocialių žmonių dažnai neišvengsi. Būtent dėl to ir rekomendavau visada pakalbinti kaimynus prieš perkant. Žinoma, gi būna ir šaunių kaimynų, tikiuosi tokius ir pasiseks jums gauti.

Ar verta pirkti senos statybos butą?

Senos statybos butus pirkti yra visgi pigiau, negu naujos. Taip pat ir lokacijų yra įvairių. O ateityje parduoti seną būstą ir nusipirkti naują nebus daug problemų, ypač jeigu butas gerai suremontuotas ir geroje lokacijoje.

Tikrai yra gerų daugiabučių, bendruomenių ir kaimynų. O remontą pasidaryti irgi galima. Taigi atlikus namų darbus ir įdėjus pastangų, tikrai galima rasti šaunių objektų.

To jums ir linkiu. O jeigu norėtumėte investuoti į nekilnojamą turtą – galiu būti jūsų pagalbininkas. Nuo paieškos iki įrengimo, iki nuomininkų suradimo ir turto perdavimo administratoriui.

Susiję straipsniai

Gaukite išskirtinius pasiūlymus

• Tik mano atrinkti pasiūlymai investavimui.
• Išskirtinės galimybės investuoti į NT projektus.
• Verti dėmesio NT projektai būstui.

Mes naudojame slapukus, kad būtų patogu naršyti mūsų svetainėje. Naršydami toliau jūs sutinkate priimti mūsų naudojamus slapukus.